Plastkort med tryck för alla

Förmodligen Sveriges bästa urval av plastkort

Kontakta kundtjänst

010 - 332 22 00

info@profilarcard.com

ADRESS:
Profilarcard - Profilar AB
Strömpilsplatsen 20
907 43 UMEÅ

Kontakta oss.

Personal.

Per Rönnlund

CEO / Partner
E-post: per@profilar.se
Telefon: 010 - 332 22 01

Caroline Larsson

Sales Manager / Partner
E-post: caroline@profilar.se
Telefon: 010 - 332 22 03

Natalie Gabrielsson

Key Account Manager / Partner
E-post: natalie@profilar.se
Telefon: 010 - 332 22 04

Daniel Lundqvist

Print & Logistics
E-post: daniel@profilar.se
Telefon: 010 - 332 22 02

Emilia Sjödin

Content Creator
E-post: emilia@profilar.se
Telefon: 010 - 332 22 06

Tobias Holmberg

Marketing Director
E-post: tobias@profilar.se
Telefon: 010 - 332 22 05

Vanliga frågor.

- Hur beställer jag?
- Kommer jag få en skiss innan tryck?
- Är era priser exkl. moms eller inkl. moms?
- När sker betalning?
- Hur får jag fakturan?
- Är frakten kostnadsfri?
- Hur lång är leveranstiden?
- Har ni produkter med expressleverans?
- Hur skickas varorna?
- Levererar ni till fler adresser?
- Vad innebär tryck?
- Vad innebär digitaltryck?
- Vad innebär lasergravyr?
- Vad innebär brodyr?
- I vilket format vill ni ha logotypen?
- Vad är en EPS-fil och AI-fil?
- Jag har ingen EPS-fil. Kan ni hjälpa mig att omvandla min logotyp till en EPS-fil?
- Jag kan inte öppna EPS-filen eller AI-filen. Vad gör jag?
- Varför behöver ni en Pantone-/PMS-kod?
- Kan ni erbjuda andra produkter än de som visas på hemsidan?